O víne

Okúste VEĽKÉ VÍNA malých vinárov

Okúste VEĽKÉ VÍNA malých vinárov | regioWine
[ultimate_spacer height=”40″ height_on_tabs=”30″ height_on_tabs_portrait=”30″ height_on_mob_landscape=”20″ height_on_mob=”20″]

Milovníci vína, vinári a obdivovatelia vínnej révy, zbystrite pozornosť!

Svetlo sveta uzrel ​projekt, ktorý na Slovensku nemá obdoby​. Počuli ste už o regioWine?

Ak ste si práve naliali deci svojho obľúbeného cabernetu alebo sa chcete osviežiť výberovým neskorým zberom z bielych odrôd, toto čítanie vám určite pri dobrom vínku vyčaruje aj úsmev na tvári.

Nuž, ​salute amici… ​alebo po našom, ​na zdravie priatelia!

Na novú inšpiráciu, nové objavy vo svete vinárstva, úrodné roky a najmä na ​nový portál o víne – regioWine.sk, ktorý si určite zamilujete na už prvý dúšok​.

 

Čo vlastne znamená regioWine?

Z lásky k vínu a vinárstvu sa zrodila myšlienka, z myšlienky potreba a napokon jedinečný projekt​. Názov regioWine presne vystihuje to, čo nový portál každému návštevníkovi prináša. ​Jedinečné vína, ktoré bežne v obchodoch či e-shopoch nenájdete​ a nielen to…

 

Tajomstvá ukryté vo viniciach a malých vinárstvach.

Každý región Slovenska má svoju perlu, ktorá sa ukrýva vo vínnych pivniciach malých vinárstiev​. Tie perly môžete objaviť len zriedka.

Na ​lokálnych jarmokoch, tradičných trhoch​ alebo podujatiach, kde kvalitné víno nesmie chýbať. Ak však nemáte možnosť navštíviť každý víkend nejaké z nich a pátrať, kde by ste na takéto skvosty mohli naďabiť, ​dostanete sa k nim len ťažko​.

Malí vinári a drobné vinárstva často ​nemajú vlastné webové stránky alebo e-shopy​, v ktorých si pohodlne do imaginárneho košíka vložíte fľašku ich vlastného ružového vína alebo bobuľový výber, ktorý šperkovali k dokonalosti niekoľko sezón.

Ich vína ​nenájdete v supermarketoch​ ani tamojších potravinách za zamknutou sklenenou vitrínou. Dokonca na ne nenatrafíte ani na portáloch, ktoré sa predajom vín od rôznych veľkých dodávateľov a zvučných značiek zaoberajú.

 

Jedinečné vína lokálnych vinárov

Malí vinári a drobné vinárstva, pohltené vlastnou výrobou a zdokonaľovaním svojich produktov, to všetko možno nemajú. ​Majú však čosi, po čom ste už dlho pátrali…

Unikátne víno. Také, ktoré dokáže vytvoriť len láska k vinárstvu, tradícia, slovenský pôvod, nadšenie, silný príbeh a puto k regiónu, z ktorého pochádzajú.

Vína, ktoré dosiaľ neboli bežne dostupné, dnes nájdete na jednom mieste​ a spolu ​s doplnkovými informáciami​ v podobe článkov, receptov či predstavenia jednotlivých vinárstiev ​vytvárajú jedinečný portál o víne – regioWine​.

 

Prečo nakupovať na ​regioWine.sk?

Kladiete si práve otázku, prečo by ste si stránku regiowine.sk mali uložiť medzi svoje obľúbené záložky, prečo by ste mali sledovať novinky na sociálnych sieťach alebo odoberať newsletter?

Jedinečnosť portálu regioWine.sk​ spočíva v tom, že ​spája jedinečné malé vinárstva jednotlivých regiónov Slovenska​. To však nie je všetko.

 

Pohodlné nakupovanie lokálnych vín ONLINE

Zamilovali ste si víno, ktoré vám priniesol kamarát ​z opačného kúta Slovenska​? Alebo ste na dovolenke natrafili na vinárstvo, ktoré svoje ​víno ​ponúkalo ​na dedinskom jarmoku​ a vy sa k nemu už neviete dopátrať?

Ak ste sa ocitli v podobnej situácii alebo jednoducho ​radi objavujete nové chute a značky​, je práve regioWine miesto, kde vyriešite všetky problémy s dostupnosťou lokálnych vín.

Jednoduchý a prehľadný e-shop​, množstvo ​doplnkov pre vinárov​, degustátorov ale aj zanietených milovníkov vína môžete navštíviť ​z pohodlia svojej obývačky​. A to kedykoľvek, keď dostanete chuť na ​originálne víno, ku ktorému si bežne cestu nenájdete.

Samozrejme, všetko výhradne ​poctivé slovenské vína z regiónu, ktorý je vášmu srdcu najbližší.​ Stačí si vybrať.

 

Nájdite svoju srdcovku na regioWine

Možno už svojho favorita z radu červeného, bieleho či ružového vína už máte.

Ak však radi objavujete nové chute a spoznávate nové značky, je stránka regioWine.sk miestom, ktoré si zamilujete.

Vďaka ​prehľadnému zatriedeniu jednotlivých vín​ môžete listovať ​v online katalógu​ a zamerať sa napríklad na opantávajúce merloty, tajomné cabernety, svieže rízlingy alebo jemné druhy ružových vín. Záleží len na vás a vašom výbere.

Na základe neho môžete dostávať do svojej mailovej schránky ​najnovšie informácie z prostredia slovenských vinárstiev práve o druhoch, ktoré vás najviac zaujímajú.

A aby sme neostali len pri pohodlných nákupoch cez internet, prináša portál o víne regioWine ​unikátne podujatia a eventy spojené s vinárskou tematikou​, ktoré by nemal žiaden milovník vína vynechať.

Pripojte sa k nám na ​jedinečný Október WineFest​ alebo príďte nájsť svojho favorita na Deň Merlotu, kedy sa vám predstavia osobne všetci regionálny výrobcovia a vy budete mať ​možnosť ochutnať výhradne tento druh vína priamo z ich vlastnej výroby.

 

Jedinečné informácie na jednom mieste

Kto sa raz zaplietol do poplazov vínnej révy a ochutnal nápoj bohov, ťažko nájde cestu späť. My v ​regioWine​ dokonale chápeme vaše zanietenie a preto sme sa rozhodli vytvoriť ​miesto, kde každý milovník vína nájde informácie, ktoré ho dokážu obohatiť nielen po zmyslovej, ale i vedomostnej stránke.

Informácie priamo z lokálnych vinárstiev, zaujímavosti z výroby, ​detailné priblíženie výrobcov​ – garantov jednotlivých značiek alebo novinky z ich vínnych pivníc môžete dostávať ako prví. ​

Unikátne články o víne a regionálne recepty starých materí, ktoré dokonale doplnia každý večerný stôl pre vašich vzácnych hostí, vám pomôžu zorientovať sa vo svete vinárstva a doplniť svoje znalosti aj v oblastiach, ktorých sa dotýka.

 

Naša vízia a poslanie portálu o víne regioWine.sk

Myšlienka​, ktorá spustila tento unikátny projekt ​vznikla v hlavách zanietených milovníkov vína a vinárov​, ktorí chcú ​povzniesť kvalitné vína menších a stredných vinárstiev.​ Z prítmia ich vínnych pivníc priamo na svetlo sveta.

Obmedzené finančné možnosti na propagáciu, online marketing, ktorý dnes hýbe svetom reklamy alebo nedostatok času už dnes vďaka portálu regioWine nie sú prekážkou.

Práve ​tu si môže každé malé lokálne vinárstvo vytvoriť svoj vlastný profil a predávať svoje produkty bez vysokých nákladov na reklamu alebo vlastnú webovú stránku či e-shop.

Portál ​regioWine​ sme vytvorili preto, aby sme spojili drobných lokálnych vinárov s milovníkmi kvalitného vína. ​Aby poklady z ich malých vinárstiev našli cestu práve k tým, ktorý ich vedia najlepšie oceniť.

Spolu s množstvom doplnkových informácií a zaujímavostí zo sveta slovenských regiónov plodných na tie najvzácnejšie vinárstve skvosty.

 

Tak teda na zdravie, priatelia! Vitajte na regioWine.sk