O víne

Aké víno vybrať, keď… Tipy na víno pre každú príležitosť.

Aké víno vybrať, keď... Tipy na víno pre každú príležitosť.
[ultimate_spacer height=”40″ height_on_tabs=”30″ height_on_tabs_portrait=”30″ height_on_mob_landscape=”20″ height_on_mob=”20″]

Bezradne stojíte v supermarkete a premýšľate, aké víno vybrať na dnešný večer? Prinášame vám tipy na víno k takmer každej príležitosti, aby ste si zvolili skutočne vhodné víno.

 

Samozrejme v tom lepšom prípade nestojíte v supermarkete, ale vo vinárstve, kde vám odborne poradia, aké víno sa hodí k akej príležitosti. Ak však, také vinárstvo či vinotéku nemáte aktuálne po ruke, pomôže vám rozdelenie vín podľa konkrétnej udalosti.

 

Víno ako darček, gratulácia

 

Pozvánka na stole s termínom oslavy vášho priateľa už pomaly začína tikať ako hodinky. Oblek je vyžehlený a kvety pre hostiteľku odpočívajú vo váze. Ak premýšľte, aké víno vybrať ako špeciálny darček, skúste siahnuť napríklad po jedinečnom Tramiroli.

 

Suché biele víno ocenené bronzovou medailou z prestížnej medzinárodnej súťaže je vhodným darčekom pre pána i pre dámu. Ľahko ocenia jeho nevtieravú muškátovú vôňu a vychutnajú si vyvážené tóny bazy a marhule v jeho chuti. Viac rád, ako vybrať to správne víno ako darček sa dočítate tu.

 

Víno na špeciálnu príležitosť či oslavu

 

Život nám prináša mnoho situácií, kedy je na mieste, aby sme si so svojou rodinou a blízkymi pripili. A čím iným, ak nie kvalitným vínom? 

 

Ponúknite svojim hosťom niečo špeciálne. Ak ešte stále váhate, aké víno vybrať na oslavu jubilea, svadby či privítania nového člena vašej rodiny, odporúčame jedinečné Blaustengler (Kéknyelű) 2015. Tento záhaduplný skvost zo zberu maďarského hrozna dodá slávnostnej udalosti ten správny punc sviežosti a harmónii chutí citrusov a zeleného korenia.

 

Romatická večera vo dvojici

 

Chcete svojej polovičke ukázať, že zohráva dôležitú úlohu vo vašom živote? Minimálne tak významnú, akú by malo zohrať víno v príprave špeciálneho menu a najmä v karafe na stole, keď budete večeru servírovať. Aké víno teda vybrať?

 

K hovädziemu steaku by mala vaša voľba padnúť na Cabernet Sauvignon a ak ste sa rozhodli servírovať ľahšie jedlo počas horúceho večera na terase, siahnite po Pinot Noir rosé. Dokonalá bodka sviežosti, ktorá sa hodí takmer ku každému jedlu a nasmeruje váš večer tou správnou cestou. Viac inšpirácie nájdete v článku o vhodných kombináciách vína a jedla.

 

Vďaka nášmu návodu si poľahky vyberiete, keď sa budete nabudúce trápiť nad otázkou, aké víno sa hodí na tú – ktorú príležitosť. Ak ste však milovníkom vína rovnako ako my v Promitor Vinorum, nepotrebujete na pohárik kvalitného vína žiadnu špeciálnu príležitosť. Vedeli ste napríklad o pozitívnych účinkoch vína na vaše zdravie?