O víne

Víno ako darček. Ako zvoliť to správne.

Víno ako darček. Ako zvoliť to správne.

Hoci sa to nezdá, víno ako darček si volíme počas celého roka najčastejšie.  Chystáte sa na oslavu či špeciálnu príležitosť, na ktorú nechcete zavítať s prázdnymi rukami? Nuž voľba je jasná.

 

Najvhodnejšie vám do tých prázdnych rúk padne fľaša kvalitného vína. Ako však vybrať víno, ktoré sa pre konkrétnu osobu hodí najviac?

 

Práve toto sú najčastejšie otázky, ktoré u nás vo vinárstve Promitor Vinorum dostávame od našich blízkych a taktiež stálych klientov najčastejšie. Viac našich rád sa dočítate v článku Aké víno vybrať, keď…

 

Zhrnuli sme vám preto zopár rád, ako sa rozhodnúť, keď bezradne hľadíte do regálov plných vína a rozmýšľate nad tým ako vylúštiť hádanku s názvom víno ako darček.

 

Víno ako darček pre ženu

Už dávno neplatí pravidlo, že ženy obľubujú lahodné víno so sladkastým nádychom. Ak chcete urobiť na dámu dojem a nie ste si istý jej vkusom, vsaďte na výnimočné  a neopozerané druhy vína. Ideálnym príkladom je Sauvignon Blanc, aromatické biele víno s podtónom egreša a žihľavy. Vskutku jedinečná kombinácia. Na istotu však vsadíte s populárnym ružovým vínom, ktoré sa hodí k horúcim letným večerom a dlhým rozhovorom s priateľkou. Takáto ženská terapia má názov Pinot Noir rosé a je ideálna, ak ste zvolili víno ako darček pre ženu.

 

Víno ako darček pre muža

Gratulácia pre pána najčastejšie zahŕňa pestrý výber zo sveta alkoholu. Ak vyberáte darček pre muža, fľaša kvalitného alkoholu je tou najčastejšou voľbou, ktorou naozaj nič nepokazíte. Iba v prípade, ak by bol abstinentom. Ako vybrať víno pre muža, v prípade, ak nepoznáme jeho obľúbené chute a značky, ktoré preferuje? Či už zvolíte víno biele alebo červené, podľa nášho malého prieskumu sú muži pozitívne naklonení k výraznejším kyslejším, trpkejším a suchým vínam. Nič nepokazíte fľašou portského alebo svojským merlotom s korenistými tónmi.

 

Víno ako darček na špeciálnu príležitosť

Svadba, oslava jubilea či privítanie nového člena rodiny sú príležitosťou, aká si vyžaduje skutočne špeciálne a jedinečné víno. Keďže nevieme, kto napokon z neho ochutná, tou najlepšou voľbou je víno, ktoré ocenili mnohí. Ak ste dostali pozvánku na podobnú významnú udalosť, odporúčame vám siahnuť po vínach ocenených v prestížnych súťažiach. Presne tie totiž vypovedajú o kvalite a jedinečnej chuti vína, ktoré si medailu zaslúžilo. Vsaďte na istotu, vyskúšajte napríklad Tramiroli, svieže biele medailové víno s jemnou chuťou po baze a marhuliach. Veď napokon víno je liek… Neveríte? Viac sa dočítate v tomto článku.